Yhteystiedot

ELY-keskusten sekä TE-toimistojen kehittämis- ja hallintokeskus
PL 1000, 50101 Mikkeli

Kutsunumero: 0295 020 000

KEHA-keskukselle osoitettu virallinen sähköposti toimitetaan osoitteeseen kirjaamo.keha(at)ely-keskus.fi.

Kysyttävää maksatuksesta?

Frågor om betalning?

Questions about payments?

KEHA-keskuksen avainhenkilöt

  • KEHA-keskuksen johtaja Tiina Korhonen, puh. 0295 020 221, tiina.korhonen(at)ely-keskus.fi, 

  • Johdon tukiyksikkö, strategiajohtaja Jouko Nieminen, puh. 0295 022 769, jouko.nieminen(at)ely-keskus.fi

  • Henkilöstö- ja lakipalveluyksikkö, henkilöstöjohtaja Taina Vuorinen, puh. 0295 022 760, taina.vuorinen(at)ely-keskus.fi

  • Talousyksikkö, talousjohtaja Johanna Sommarberg, puh. 0295 024 365, johanna.sommarberg(at)ely-keskus.fi, taloushallinto.keha(at)ely-keskus.fi.
  • Maksatusyksikkö, maksatusjohtaja Pauliina Smolander (ei maksatushakemuksia koskevia tiedusteluja), puh. 0295 026 152, pauliina.smolander(at)ely-keskus.fi.

    Tiedustelut maksatushakemuksiin liittyen osoitetaan maksatusalueille puhelimitse tai sähköpostitse › Maksatusalueiden yhteystiedot.
  • Asianhallinta- ja virastopalveluyksikkö, palvelujohtaja Miikka Halonen, puh. 0295 037 158, miikka.halonen(at)ely-keskus.fi.

  • Tieto- ja viestintäyksikkö, tietohallintojohtaja Heikki Heikkilä, puh. 0295 020 100, heikki.heikkila(at)ely-keskus.fi, tietohallinto.keha(at)ely-keskus.fi.

  • Toiminnan kehittämisyksikkö, kehittämisjohtaja Olli Päärnilä, olli.paarnila(at)ely-keskus.fi.

  • KEHA-keskuksen viestintä, viestintäryhmän päällikkö Marja Dimitrow, puh. 0295 020 163, marja.dimitrow(at)ely-keskus.fi.

Puhelinnumeroihin voi lähettää myös tekstiviestejä.